SONBAHAR !!


Sonbahar diyorum yaprak dökümüdür , biraz hüzün , biraz hayal kırıklığı , biraz da yorgunluk dökülür üzerimizden.. Kimi zaman dökülenin ardından gelecek ferahlığı görmek , anlamak biraz zaman alır. Ya keşkeler sarar dilimizi , yada neden'ler.. Kurcalarız hep akıl terazisini ya eşit düşer terazinin gözleri , yada bir taraf hep daha dolu kalır . Boşa koydum dolmadı , doluya koydum almadı misali.. Hayat dediğin hep bahar , hep yaz olacak değil ya , sonbaharı , kışıda yaşamak lazım yoksa nasıl temizleriz yüreğimizi , nasıl yenileriz bahçemizi.. Yapraklarımı döktükçe daha iyi öğreniyorum kendime yetmeyi , daha az yalnızım , daha az yorgunum artık , iyileşiyorum yavaş yavaş ve daha mutluyum artık , çünkü biriktirdiğim küçük anları birleştirmeyi öğrendim , birleştiriyorum ki büyüsün yüzümdeki tebessüm o yüreğimin buruk köşesini görmeyip , sesini duymayanlar hissetsin içimdeki gücü , anlasınlar pes etmeyeceğimi sadece tökezledim , kalktım üzerimi silkeledim , döktüm yaprak yaprak kırgınlığımı , yalnızlığımı ve yorgunluğumu devam ediyorum yola.. Sonbahar diyorum hüzün değildir aslında , yenilenmektir , huzurdur , sıcak kahvelerin tadıdır , bükmeyin dudağınızı , asmayın yüzünüzü , sarılın kendinize ve tebessümle eşlik edin sonbahara ve derin bir oohh çekin hayata.. 

16 yorum:

 1. En sevdiğim mevsimdir, ne güzel anlatmışsınız, kaleminize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benimde sevdiğim mevsimdir.. Ben teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Ne güzel yazmışsın yaşam işte buna derim :)

  YanıtlaSil
 3. Fotoğrafta sonbahar renkleri var ama nasıl da renkli. Hele bazı şeylerin de asıl tadı sonbaharda çıkar, o zman ön yargılı olmak niye? Yürekten katılıyorum, gönlünüze sağlık..

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel yazmışsın öyle Yüreğine emeğine sağlık canım sevgiler .. Sonbahar sevdiğim mevsimdendir ...:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım benim , benimde sevdiğim mevsimdir.. :)

   Sil
 5. Sonbahar çocuğu olduğumdan mıdır nedir benim en sevdiğim mevsim , sonbahardır , beni mutlu ediyor sebepsizce :D

  YanıtlaSil
 6. Sen bir melek olmalısın. Sana mail attıktan sonra, son yazını okudum da, mutlu olmayı hâlâ beceremediğim için kendimden utandım. Her zor yaşanmışlıklar beni depresyon denen illetin içine düşürdü. Şimdi ona karşı dayanıklı olmayı biraz öğrensem de, tam mutluyum diyemiyorum. Çok çabuk kırılıyor, sevgi ile onarılmak istiyorum. Sevdiğim ve kaybettiğim yakınlarımın tadını vermiyor bana hiç bir şey. Ama senin bu imanla ve umutla hayata bakışın öyle takdir edilesi ki. Anlatılamaz. Hep ferah olsun için yavrum. Sevgiyle kucaklıyorum seni.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef kaybettiklerimizin yeri hiç bir şekilde dolmuyor , ama hayat bu ya bir şekilde yola devam etmek zorundayız işte.. Çok teşekkür ederim canım Ece teyzem sevgiler..

   Sil