Sil Baştan..


Kayıp bir ben var şimdi içimde , kafamda cevap bekleyen sorular !! Kimdim ben , neredeyim , yorgun muyum  !? yoksa pes mi ettim !? hepsi cevapsız dolaşıp duruyor kafamda.. Peki ya insanlar hep mi böyle bencildi , hep mi görmezden geldiler beni !? peki ya ben hep mi kandırdım kendimi !? Ya en son ne zaman mutlu oldum  gerçekten hatırlamıyorum bile.. Şimdi biraz mavi verin bana kendime geleyim , dağılan ruhumu toparlayayım , solan düşlerim canlansın , yaralarıma süreyim izleri canımı acıtmasın.. Biraz bencil olmak istiyorum şimdi , kendimi dinlemek , kendime iyi geleni yapmak istiyorum ve sadece benden aldıkları  sevinci geri koymak istiyorum yerine.. Eskiden olduğu gibi tedirgin olmadan " çok güldüm kesin ağlayacağım "düşüncesini aklımdan atarak gülmek istiyorum gönlümce .. Vakit kaybolan kendimi bulma vakti , kendimi dinlemeli , kendimi görmeli ve eskiden olduğu gibi hayattan keyif almalı , zira hayat kısa , yol uzun ve ben çok yorgunum .. Saklandığım kabuğumdan çıkma sırası , kalan ömrümü kendim için yaşamalıyım şimdi.. Düştüğüm yerden kalkıp bu defa " acıdı " ama ben bunun üstesinden de  gelirim demeli.. Sonbaharı seyretmeli , kuşları dinlemeli , yağmur sonrası etrafa yayılan ıslak çimen ve toprak kokusunu içime çekmeli , üzerimdeki kayboluşu silkeleyip , yorgunluğu atıp kaldırmalı başımı daha fazla kaçırmamalı hayatı , şimdi mevsimleri , kuşları  ve gözden kaçıp giden tüm güzellikleri tutmalı yakasından.. Yine ne var ne yoksa döktüm ortaya değil mi dost , hadi toparlayalım dökülenleri beraber , üfleyelim üzerimizdeki tozu , yeniden sil baştan öğrenelim yaşamayı ve adına " Hayat " diyelim bu defa defterde eksik sayfa kalmasın , sevelim , düşleyelim , umut edelim , dinleyelim , görelim ve her şeye rağmen gülmeyi hiç unutmayalım emii..

8 yorum:

 1. Çok samimi bir yazı olmuş. Yüreğinize kaleminize sağlık. İyi ki paylaşmışsınız. Paylaşa paylaşa azalsın. Yaşadığınız olumsuzluklardan en kısa sürede kurtulmanız dileğiyle. Sevgiler,

  YanıtlaSil
 2. Yunus Emre'nin dediği gibi ''Sevelim,sevilelim.Bu dünya kimseye kalmaz.''

  YanıtlaSil
 3. yine ne güzel anlatmışsııın çok etkileyici senin sözcüklerin yaaa.

  YanıtlaSil
 4. Ben Deep kızıma kelebek diyorum. O kadar güzel yüreği var ki.
  Canım seni görüp de ihmal etmem söz konusu bile olamaz. Ne kadar güzel bir yazı. Etkileyici, derin. Sevgiyle kucaklıyorum seni :)

  YanıtlaSil