Kalbimin Sesi


Her zaman kendi kendime söylenirdim " hayat " sen ne kadar acımasızsın diye !! dün gece öğrendim ki aslında acımasız olan hayat değil " insan"larmış .. Mutsuz uyanmanıza sebep olan hiç kimseyi affetmeyin çünkü hiç birinin umurunda değilsiniz.. Biraz bencil olmaktan zarar gelmez diye düşünüyorum zira fazlasıyla alttan aldım her şeyi , herkesi şimdi sıra bende , merak etmeyin bencil olabilirim ama kötü biri olamam ki ben incindim ama incitmem hiç kimseyi .. Kendimin değerli olduğunu hatırlama vakti geldi geçiyor bile.. Vakit kalbimi izleme vakti şimdi sıra hayatı kalbim ile dinlemekte , kalbim ile görmekte.. Bu fırtına dinecek elbet bir gün , güneş yeniden açacak , rengarenk gök kuşağı yeniden renk verecek yüreğimin solan köşesine az daha sabır.. 

27 yorum:

 1. Kesinlikle kimse için üzülmeye değmiyor. İnsanlar gerçekten bencil. Her ne yaşadınız bilemiyorum ama daha güzel günlere uyanmanız dileğiyle. Sevgiler,

  YanıtlaSil
 2. insan önce kendine değer verecek sonra karşında ki değecek insana vereceksin değeri çok fazla değer verme sonra kırılan üzülen hep bizler oluyoruz kimse için ve hiç değmeyecek insanlar için kendi hiç üzme sen o güzel yüreğini ferah tut ki yarınlara huzurlu mutlu uyan her daim tüm renklerin seninle olsun :) çenem gene düştü :))

  YanıtlaSil
 3. Resim yap dikiş dik bir atkı ör hat öğren ebru yap şiir yaz resim çek mutlaka bir şey yapıp başka pencereye geç;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O pencereye yıllar oldu geçeli , resim ve takı yapıyorum kendimi oyalamak için :)

   Sil
  2. Öyle mi?..onları da paylaşır mısın bizimle ;)

   Sil
  3. Tabi ablacım düşünüyorum paylaşmayı :)

   Sil
 4. İnsan önce kendi bedenine ve ruhuna saygı duymalı. Böylece ne başkasına zulmeder, ne de kendine zulmedilmesine izin verir. Zor evet ama böyle olmaya çalışmalı. Zor çünkü biz susmaya alışmışız, özellikle kadınsan. Ama üzülme canım benim, her zaman umut vardır ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle canısı her zaman bir umut vardır :)

   Sil
 5. Didom ne güzel ifade etmişsin yine içinden geçenleri. Bu benimde yapmak isteyip niyeyse yapamadığım bir şey. Keşke birilerinin üzmesine izin vermeden, o hakkı tanımadan kendi kıymetimizi bilip ona göre davranabilsek. Ama sende demişsin ya umut hep var ve umut var olduğu sürece her şey hallolur. Sevgiyle kucaklıyor, kocaman öpüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canım benim evet umut hep var , bir gün kırılmadan bunu yapmayı başarırız elbet :) bende seni çok öpüyorum sevgiler..

   Sil
 6. harika bir yazı olmuş... bende beklerimm:)

  YanıtlaSil
 7. ay tabiii yap böyle yaaap :)

  YanıtlaSil
 8. Yanıtlar
  1. Sağol canısı , kendime gelim hemen göz atıcam.. :)

   Sil
 9. Her şey güzel olacak deyip ikimizde kandırayım mı:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayırdır kuzum hastamısın sen sesin soluğun çıkmıyor?

   Sil
  2. Allah büyük be.. :) Yaa benim anne kanser hastası kontrolleri vardı şehir dışında hastanesi o yüzden kardeşimde idim 2 saat oldu döneli , yok bir sıkıntı merak etmeyinn çok öptüm :)

   Sil
  3. Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin. Sevindim iyi olmana merak etmiştim . Öptüm 😊

   Sil
 10. Annen kanser öyle mi. Ben bu gece seninleydim hep. Gidemiyorum hâlâ. Gidemiyorum. Hayat çok acımasız. Anlayamıyorum. Annene şifalar dilemekten başka hiç bir şey yapamamanın acısı oturdu yüreğime. Neler yaşamışsın. Çok üzüldüm, hem de çoook.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayat bu ya hep sevdikleri ile imtahan ediyor insanı Rabbim başımdan eksik etmesin onu başka bir şey gelmiyor elimden dilimden bunuda atlatıcaz inşallah Rabbimin izni ile

   Sil