RENGARENK UMUTLAR !!


Ne çok şikayet eden var bu ara hayattan , hele bir de can sıkıntısından patlayanları saymıyorum bile.. Gerçekten hayatımız bu kadar sıkıcı mı ?! yapacak hiç bir şeyimiz yok mu ?! Hayata küsmek bu kadar kolay olmamalı bence , ilk önce kendinizi insanlara anlatmaktan vazgeçin çünkü artık bir çoğu işlerine geleni duyuyor.. Hiç birimizin hayatı toz pembe değil ki , herkes kendi hayatının ressamıdır ve fırça sizin elinizde istediğiniz renge boyayabilirsiniz hayatınızı.. Ve siz siz olun kimseyi hayatınızın merkezi haline getirip tepenize çıkmasına izin vermeyin , hayatınızın merkezi daima kendiniz olun , neyin doğru neyin yanlış olduğuna siz karar verin , çevrenizdekileri dinleyin ama son söz sizde olsun.. Kendinizi sevin çokça , her gün bir şeylerle şımartın kendinizi  , sevgi acıyı tatlıya , bastığınız toprağı altına , hastalığı şifaya , zindanı saraya , dertleri dermana dönüştürür bunu sakın unutmayın.. Gözleriniz daima kendinizi , çevrenizi araştırmaktan vazgeçmesin , görüp okuduğunuz , dokunup hissettiğiniz , duyup dinlediğiniz her şeyin içinde bir tutam mutluluk saklıdır daima , yakalayabildiğiniz her mutluluk tanesi ile omuzlarınızda ki yorgunluğu atın ve tadını çıkarın elinize geçen anın.. Yol uzun hayat kısa haydi silkeleyin içinizdeki siyahı , atın içinizde ki can sıkıntısını , alın elinize fırçanızı boyayın rengarenk umutlara hayatı..

12 yorum:


 1. Düşünmeden edemiyorum evet hayat bizim,elimizde ki fırçada ama hepimize cıvıl cıvıl renkler verilmiyor güzel bir tablo çıkarmak için ortaya belki hikmet çizdimlerimizde duruyordur.Umut dolu anlamlı bir yazı olmuş kaleminize yüreğinize sağlık.Sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim güzel yorumunuz için , evet hikmet çizdiklerimiz de duruyor bakmak ve görmek gerek.. Sevgiler :)

   Sil
 2. şu aralar hayatım sıkıcı diye yakınanlardan biri de bendim.gözümü açtı bu yazı :)
  gerçi ben kendini fazla sevenlerdenim o yüzden yazının son kısımları bana pek uymamış ama en azından benim de katıldığım düşünceler olmuş.karamsarlara yardımcı olmuştur umarım :)

  YanıtlaSil
 3. Kendimizi sevmek.Bilinçli halimizle sorduğumuzda herkes bunu söyler fakat yapmış olduğum bilinçaltı çalışmalarında birçok kişinin kendini gerçekte sevmediğine şahit oldum.Ah bir sevebilsek ve kendimizi olduğumuz gibi kabul edebilsek...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef sözde söylemek kolayda uygulamaya geçince biraz eksik kalıyoruz..

   Sil
 4. çok süpeeer yazmışsın yineee :)

  YanıtlaSil
 5. son yazıma bir bakar sımııın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baktımmmm ve çok mutlu oldumm en kısa zamanda el atacağım inşallah :) :)

   Sil
 6. Didemcim resim şahane, yazı ondan şahane. Yalnız okurken şunu fark ettim. O hani talihsiz bloğun var ya, başına türlü şeyler gelen bloğundan bahsediyorum. Hah işte orada yazdıklarından daha da güzel bir anlatımla yazmaya başladığının farkında mısın? Benim acayip dikkatimi çekti, üstelik kısa bir zaman geçmesine rağmen. Gayet profesyonel yazılar bravo kuzum. Kocaman öpüyorum seni:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O talihsizlik hala peşimde bu seferde su döküldü bilgisayarıma içine zarar vermiş tamirde şuan :( bi iki gün uzak kalacağım bloğumdan yine.. Güzel düşünceler için teşekkür ederimmm içimdeki duygular daha yoğun ondan heralde bende seni kocaman öpüyorum canısı

   Sil