KAHVE OLMAK !!


Herkes hayatta bir şeyler olmak ister , kimi mesleki şeyler söyler , kimi bir çiçek , kimi de bir kuş.. Belki garip gelecektir okuyunca sizlere ama ben ise içmekten çok büyük keyif aldığım bir kahve çekirdeği olmak isterim her zaman.. Neden mi !? kahve çekirdeği , hani kahveyi suya kattığımız andan itibaren güzel bir koku yayılır ya etrafa , nefis tadını bırakır ya damağımızda , hele birde ılık bir yağmur yağıyorsa dışarıda eline alıp kahve fincanını yağmurun yağışını izleyerek yudumlarsın ya işte o an insanın içinde ne dert kalır ne tasa.. Kahve deyip geçmeyin aslında insana çok şey anlatıyor bakmak ile görmek arasında ki farkı bilenlere. Hayatı akışına bırakmak gerektiğini , çözemediğimiz şeylerle fazla uğraşmamak gerektiğini , her daim ileri bakmak gerektiğini ve ufak şeylerden keyif alabileceğimizi öğretir kahve çekirdeği.. Hayat acıda olacaktır bazen  tatlıda , acı olduğunda tatlandırmak size düşer , tatlı olduğunda ise keyfini çıkarmak ve güzel anlar biriktirmek gerek ve gün gelip yorulduğunuzda o anları hatırlayıp hüzün bulutlarını dağıtabilirsiniz.. Kısaca kahve çekirdeği deyip geçmeyin küçük bünyesinde kocaman bir hayat , küçük umutlar , bir tutam huzur ve mutluluk barındırır , tadını almak keyfine varmak size kalmış.. :)

16 yorum:

 1. Kahve en sevdiğim:) Görmek ve bakmak arasındaki fark... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Canım kahve çekti.bu saatte de içilmez ki uyku kaçar 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sabah olmasını bekler o zaman içeriz kahvemizi bizde napalım :)

   Sil
 3. Kahveee! (Gözlerimden kalpler çıkıyor) ❤

  YanıtlaSil
 4. Mmmmm en kalitelisinden olmak isterdim bende damakta tadını bırakan diğerlerinden kendini ayıran ,unutturmayanından :* deep blogundan geldim bende, Eşsiz Kahveyi tanıdığıma memnun oldum :)

  YanıtlaSil
 5. Hoş geldinizz sefalar getirdinizz.. :)

  YanıtlaSil
 6. ne güzel düşünmüşsün seeeen yineee :)

  YanıtlaSil
 7. kahve daha çok şey anlatır : her zaman tat almak için içilmeyeceğini,her zaman keyifli zamanlar olmayacağını,dert anlatırken,dinlenirken,muhabbet ederken daha da önemlisi geceyi uykusuz geçirmen gerektiğinde...
  kahve olursan en ihtiyaç duyulan şeylerden biri olursun,kahve olursan her derde deva olursun gibime geliyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende bu yüzden hep kahve olmayı istemişimdir ya.. :)

   Sil
  2. Okurken Neden duygulandım bilmiyorum (bilsem de bilmezden geldiğimdiğimden). Bir kahve çekirdeğine bu kadar anlam yükleyip baktığımı görmemi sağladığınız için çok teşekkür ederim. Sevgiyle, kahveyle kalın 😊.

   Sil
  3. Çok teşekkür ederim sevgiler.. :)

   Sil
 8. '' Kahve deyip geçmeyin aslında insana çok şey anlatıyor bakmak ile görmek arasında ki farkı bilenlere.''

  yine müthişsin. zaafımdan vurdun beni <3

  YanıtlaSil