HAYAT İŞTE !!


Hayat bir şiir gibi seslenip sesini duyurdu sonunda bana ; aldırma kimselere kaldır başını masmavi gökyüzüne dinle bak kuşlar nasılda güzel cıvıldıyor , ağaçlar rüzgardan nasılda güzel ses çıkarıyor . Bak ve gör çiçekler rengarenk açmış , etrafında kelebekler uçuşuyor yazın son demlerini yaşıyor hepsi sen niye sonbaharı , kışı yaşayasın ki... Hayat bir pamuk şekeri değil ki elbette canın yanacak , elbette kırılacaksın ama bu demek değildir ki kendini en yüksek uçurumlardan en dipsiz kuyulara salacaksın.. Kimsen yok mu etrafında boş ver Rabbin sana yeter içini dökecek birilerine ihtiyacın yok ki hiç bir zaman sen sana yetersin , kendine yetmeyi öğren , kendini sev , kendini dinle.. İlla bir dost istiyorsan eğer gece ile dost ol , gündüz ile dost ol , masmavi gökyüzündeki pamuk şekeri bulutlarla dost ol , dök içini yağ yağmur misali onlara , sonra toplayın birlikte dağılanları , ağla ağlayabildiğin kadar ıslat kurumuş umutlarını , at yeniden umut tohumlarını yeşersin her şeye inatla pes etmeden , devam et düş kurmaya olmadı diye asla küsme onlara.. Yaz içinde birikenleri kimse bilmese de sen yinede yaz , bazen konuşarak söyleyemediklerin olur ya hani susarsın ya hep ve sustuklarının cezasını kalbin ödese de yaz içinde birikenleri , kimse bilmese de akıt sen zehrini kalbinde iyileşir elbet zamanla..

12 yorum:

 1. ne güzel yazıyon sen yaa. ne güzel olmuş blokun bi deee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canısı sen ve Gökhan sayesinde sonunda güzel bir bloğum oldu :)

   Sil
 2. yakışıyoooo güzel yazılarınaaaa :)

  YanıtlaSil
 3. Hani blog panelimde yazılar görünmüyor demiştin ya, bu yazı 1 saat önce benim blog panelimde görüldü yani artık bir sorun yok :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Devam ediyor aslında yazıyı yazıp paylaşalı 3 saat oldu yazdıktan çok sonra düşüyor kontrol paneline :) ama sorun değil geçte olsa görünüyor nasıl olsa..

   Sil
 4. Konuştuklarımız farklı; yazdıklarımız farklı.
  Konuştuklarımızı paylaştıklarımız farklı; yazdıklarımızı paylaştıklarımız farklı insanlar.

  Nasıl olmasın?
  Her insan başka bir alem.

  YanıtlaSil
 5. Hayırlı olsun... Yazıların güzel...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazılarını okurken Didem'le aynı frekanstayız sanki diye geçiriyorum içimden. Ne kadar ben gibi düşüncelerin. En dipsiz kuyular da, en koyu mavi gecelerde, daha kuşların bile uyanmadığı sabahlar da ben de Rabbime sığınırım. Varsın kimse olmasın hiç değilim ki. Beni anlayan, beni dinleyen bir Rabbim var. Kalemim, defterim var. İyi ki tanımışım seni. İyi ki kesişmiş yolumuz. İçimdeki benle daha çok rastlaşmamı sağladığın için çok teşekkür ederim sana. O zaman tekrar hoşgeldin, sefalar getirdin. Belki de bu sefer Ağustos böcekleri şarkılarını bize söylüyordur

   Sil
  2. İnşallah söylüyorlardır tekrar hoş buldum iyi ki tanışmışız sevgiler.. :)

   Sil